Prázdninová manéž za

Hurááááááááááá!

Děti z KMŠ ve Sladovně na výstavě o včelách

V posledních březnových dnech se děti z Křesťanské mateřské školy vypravily do Sladovny na interaktivní výstavu Včela – Tajuplný výlet za Sluncem. Děti ze třídy Hvězdiček i děti ze Sluníček pozorně poslouchaly vyprávění lektora o životě včel. Vyzkoušely si mnoho činností, které včelky provádí za svého života. Hledaly cestu bludištěm, čistily úl, staraly se o včelí miminka, tvořily a  poslouchaly včelí řeč.

Od včelí královny dostaly za úkol nanosit do úlu dostatek pylu a za odměnu se pak mohly pohoupat na veliké houpačce. Také ochutnávaly med a pomocí lanovky vylétly z úlu za sluníčkem. Na závěr se děti mohly lektora ptát na vše, co je o včelách a jejich životě zajímalo. Měly na pana Novotného spoustu zajímavých otázek. Bylo vidět, že výstava  všechny děti zaujala a určitě budou přemlouvat rodiče, ať s nimi  ještě několikrát tuto výstavu navštíví.