Celoškolní projektový den civilní ochrany

Dne 25. 1. 2024 se na naší škole konal projektový Den civilní ochrany. Tato akce je pravidelně organizována za účelem zvýšení povědomí žáků o bezpečnosti a prevenci nejen ve škole, ale i v každodenním životě.

V průběhu celého dne měli žáci možnost seznámit se s činností tří nejdůležitějších složek našeho města: policie, hasičů a zdravotníků. Každá ze složek připravila zajímavý  vzdělávací program pro naše žáky.

Policie představila své vybavení, včetně policejního vozu, a poskytla informace o práci policistů, bezpečnosti na silnicích a prevenci kriminality. Žáci se dozvěděli o důležitosti dodržování pravidel a respektování autority. Karatisté SKP Policie předvedli ukázky sebeobrany.

Hasiči zaujali žáky svými ukázkami zásahu při požárech a evakuacích, poskytli užitečné rady pro prevenci požárů. Děti měly možnost nahlédnout do hasičské techniky a seznámit se s různými typy hasicího zařízení.

Zdravotníci představili svou práci a důležitost první pomoci. Žáci se dozvěděli, jak správně poskytovat první pomoc v případě potřeby a také pravidla volání na tísňovou linku.

Celkově lze konstatovat, že se projektového dne žáci velmi aktivně účastnili a získali cenné poznatky o práci těchto složek.

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným policistům, hasičům a zdravotníkům za jejich vynikající prezentace a ochotu se podílet na vzdělávání našich žáků.