Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Den CO na Tylovce

Policie, sirény, evakuace. I takto začíná krizová situace. O té se v dnešní době mluví možná více, než bychom rádi. Naštěstí pro děti ze ZŠ J. K. Tyla to byl jen tradiční začátek dne CO.

Během tohoto dne se žáci dozvědí, jak v kritické situaci postupovat, co mají nebo naopak nemají dělat, jak chránit sebe, ale i jak pomoci ostatním. Základem je znalost čísel integrovaného záchranného systému.

Každý ročník má přidělené téma. V prvním ročníku se děti učí, jak zabalit evakuační zavazadlo, ve druhém probírají, jak se chovat v případě požáru a ve třetí třídě se dozví, co dělat při povodních. Ve čtvrtém ročníku nesmí chybět témata, jako jsou zemětřesení či sopečné výbuchy a v pátém se naučí chránit při nepříznivém počasí jako je například bouřka.

I na druhém stupni samozřejmě probíhá den CO. Zde se probírají témata jako radiační havárie jaderného zařízení, teroristické akce nebo únik nebezpečných látek.

Žáci třetích tříd měli šanci si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být policistou. Nejvíce je zaujala připravená policejní auta, kde mohli pouštět houkačky. Někteří měli šanci být na pár minut zatčeni a spoutáni pouty. Zblízka si prohlédli obušek nebo si vyzkoušeli policejní vestu.

Všichni doufáme, že krizovou situaci nebudeme muset nikdy řešit. Ale také doufáme, že když nějaká nastane, budeme si umět poradit. A budeme si umět poradit tak dobře, že zachráníme nejeden život.

Velké díky patří všem policistům, strážníkům, hasičům, záchranářům a lékařům. A kdo ví? Třeba se někdo z žáků v tento den inspiroval a stane se jedním z nich.

 

Mgr. Martina Zobalová a Mgr. Martina Smolová

Stáhnout soubor

    dopravni policie 2dopravni policie 3dopravni policieevakuacni zavazadlompprvni pomoc 2prvni pomocrzs 2rzs 3rzssebeobrana 2sebeobrana

Další Aktuality

Hezké léto všem!

Budoucí první třídy

Školní družina rozdávala radost v Domovince

Projekt MAP II Písecko napomáhá ke zlepšování kvality vzdělávání v regionu

TYLÁČEK VYHRÁL!!!

Informační brožura pro rodiče budoucích prvňáčků