Dnes je pátek, 18. září, svátek má Kryštof, gratulujeme!

Děti z KMŠ na výletě do lesa

Na konci března jsme se s dětmi vypravili opět do píseckých lesů. Vydali jsme se na stejné místo jako začátkem března, a to k Novému rybníku. Chtěli jsme pozorovat změny, které začátkem jara v přírodě nastaly. Při naší poslední návštěvě byl na rybníce ještě led, stromy neměly lístky a nic v lese nekvetlo. Tentokrát jsme objevili rozkvetlé sasanky, podléšky, plicníky, všude už rostla tráva a na keřích a stromech vyrůstaly malé lístky. Největším překvapením pro nás bylo velké množství žab, které jsme uviděli u rybníka. Děti nadšeně pozorovaly veliké skokany, kteří plavali u břehu rybníka  ve vodě a někteří skákali také na suchu v listí a trávě. Objevili jsme dokonce i ropuchy. Také jsme poslouchali ptačí koncert a snažili se některé ptačí hlasy rozeznat. Děti si v lese také pohrály, budovaly skřítkům malé i veliké domečky. Z lesa se nám zpátky do školky vůbec nechtělo, těšíme se na další výlet.

Více fotografií z akce na fotogalerii KMŠ:  http://krestanskams.rajce.idnes.cz/