Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Děti z KMŠ na výletě do lesa

Na konci března jsme se s dětmi vypravili opět do píseckých lesů. Vydali jsme se na stejné místo jako začátkem března, a to k Novému rybníku. Chtěli jsme pozorovat změny, které začátkem jara v přírodě nastaly. Při naší poslední návštěvě byl na rybníce ještě led, stromy neměly lístky a nic v lese nekvetlo. Tentokrát jsme objevili rozkvetlé sasanky, podléšky, plicníky, všude už rostla tráva a na keřích a stromech vyrůstaly malé lístky. Největším překvapením pro nás bylo velké množství žab, které jsme uviděli u rybníka. Děti nadšeně pozorovaly veliké skokany, kteří plavali u břehu rybníka  ve vodě a někteří skákali také na suchu v listí a trávě. Objevili jsme dokonce i ropuchy. Také jsme poslouchali ptačí koncert a snažili se některé ptačí hlasy rozeznat. Děti si v lese také pohrály, budovaly skřítkům malé i veliké domečky. Z lesa se nám zpátky do školky vůbec nechtělo, těšíme se na další výlet.

Více fotografií z akce na fotogalerii KMŠ:  http://krestanskams.rajce.idnes.cz/

 

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Plán akcí KMŠ na červen 2021

Informační schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Aktuální informace Policie ČR

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2021/2022 – 9.MŠ a KMŠ, Alšova 1930

Prázdninový provoz MŠ léto 2021

Informace k plošnému otevření MŠ 10.5.2021