Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Děti z KMŠ na výletě v Makově

Ve čtvrtek 27. dubna jsme se s dětmi z Křesťanské mateřské školy vypravili do Záchranné stanice zvířat  Makov. Sice počasí vůbec nevypadalo jarně,  bylo chladno a chvílemi pršelo, to ale dětem ani zvířátkům vůbec nevadilo. Děti si prohlédly všechny obyvatele záchranné stanice, dozvěděly se zajímavosti o jejich životě i o tom, proč jsou zvířata v této stanici a jak se tam dostala. Nejvíce se dětem líbili čápi, vydra, dravci a také veselé veverky. Většina dětí se odvážila vzít si na svoji ruku sovu pálenou. Děti si ji tak mohly prohlédnout úplně zblízka.  S dětmi jsme také poznávali na obrázcích živočichy žijící v našem okolí a děti si je i nakreslily.

Návštěva u zvířat v Makově se nám moc líbila. I nadále budeme ve školce sbírat pro zvířecí obyvatele Makova suché pečivo, teď už děti ví, pro koho starý chléb a rohlíky mohou do školky nosit.

 

Více fotografií z akce na fotogalerii KMŠ:  http://krestanskams.rajce.idnes.cz/

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Karanténa ve třídě Sluníček

Vánoce na Tylovce e-katalog

Akce KMŠ v prosinci 2021

Karanténa ve třídě Hvězdiček

Vánoční jarmark a Charitativní stánek na náměstí – zrušeno

Charitativní prodej andílků z Tylovky ve středu 1.12.2021 na Velkém náměstí