Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Děti z KMŠ na výletě v Makově

Ve čtvrtek 27. dubna jsme se s dětmi z Křesťanské mateřské školy vypravili do Záchranné stanice zvířat  Makov. Sice počasí vůbec nevypadalo jarně,  bylo chladno a chvílemi pršelo, to ale dětem ani zvířátkům vůbec nevadilo. Děti si prohlédly všechny obyvatele záchranné stanice, dozvěděly se zajímavosti o jejich životě i o tom, proč jsou zvířata v této stanici a jak se tam dostala. Nejvíce se dětem líbili čápi, vydra, dravci a také veselé veverky. Většina dětí se odvážila vzít si na svoji ruku sovu pálenou. Děti si ji tak mohly prohlédnout úplně zblízka.  S dětmi jsme také poznávali na obrázcích živočichy žijící v našem okolí a děti si je i nakreslily.

Návštěva u zvířat v Makově se nám moc líbila. I nadále budeme ve školce sbírat pro zvířecí obyvatele Makova suché pečivo, teď už děti ví, pro koho starý chléb a rohlíky mohou do školky nosit.

 

Více fotografií z akce na fotogalerii KMŠ:  http://krestanskams.rajce.idnes.cz/

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Plán akcí KMŠ na červen 2021

Informační schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Aktuální informace Policie ČR

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2021/2022 – 9.MŠ a KMŠ, Alšova 1930

Prázdninový provoz MŠ léto 2021

Informace k plošnému otevření MŠ 10.5.2021