Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Škola, kde si každý najde svoje...

Dnes je úterý, 24. dubna, svátek má Jiří, gratulujeme!

Děti z KMŠ v muzeu

V Křesťanské mateřské školce se pečlivě chystáme na blížící se Vánoce. Již ve čtvrtek 30. listopadu proběhla v obou našich třídách adventní slavnost. Vyprávěli jsme si o smyslu adventní doby,  a o tom, jak ji nejlépe prožít. Děti vyslechly příběh o Marii a andělovi, zazpívali jsme si adventní písně a  rozsvítili jsme světýlka. Pak jsme společně vyrobili a nazdobili adventní věnce.

Hned další den, 1. prosince, šly starší děti na předvánoční výstavu do Prácheňského muzea. Prohlédly si staré loutky a zhlédly loutkové představení. Byly se podívat také v expozici ryb, kde je nejvíc zaujal veliký sumec. Všechny děti si pak v muzeu vyráběly krásné drátěné anděly. Pracovnice muzea měly pro každého připraveného andílka, děti si ho zdobily drátky a korálky. Nesly si ho do školky a při odchodu domů hrdě  ukazovaly rodičům, co vyrobily. Děkujeme lektorkám muzea za krásný program a těšíme se, co si pro nás připraví příště….

 

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Kritéria k přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání a žádosti o přijetí 2018

Plán akcí KMŠ na duben 2018

Kritéria k přijímání dětí do prvních tříd k plnění povinné školní docházky pro školní rok 2018/2019 a informace k organizaci a průběhu zápisu povinné školní docházky

Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání v MŠ a zájmové vzdělávání a školské služby školní družiny a školního klubu pro školní rok 2018/2019

Babičky na návštěvě v Křesťanské mateřské školce

Plán akcí KMŠ – březen 2018