Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Karanténa ve třídách KMŠ – leden 2022

V důsledku výskytu COVID-19 pozitivního případu s podezřením na mutaci omikron je v  obou třídách KMŠ od 29. 12.2021 – 5.1. 2022 (včetně) vyhlášena karanténa!  –  viz informace KHS níže

Stručné info pro rodiče:

- Děti, které byly přítomny v MŠ ve dnech 20.12.- 22.12. jsou v karanténě a musí absolvovat PCR test. Rodiče bude kontaktovat KHS – viz informace KHS níže

-  Vzhledem ke karanténě všech zaměstnanců je uzavřena celá KMŠ v pondělí 3.1. a v úterý 4.1. ! Děti, které nemají karanténu  mohou v případě nutnosti docházet do 9. MŠ –  nutno  nahlásit do pátku 31.12. do 12.00. Prosíme, pouze opravdu v nutném případě, ať nemícháme děti z různých kolektivů.

- Ve středu 5.1. bude fungovat  jedna  třída KMŠ – pouze pro děti, které nejsou v karanténě a nebo jim  končí karanténa o den dříve. Děti budou smíchané z obou tříd,  prosíme tedy,  uvažte, zda docházku nutně potřebujete. Prosím nahlaste nám předem  případnou docházku na 5.1.!

- Od 6.1. budou v provozu už obě třídy s částečným personálním oslabením. Prosíme rodiče, před návratem do MŠ nám dejte vědět  výsledek PCR testu, nejlépe pomocí sms  se jménem dítěte.

- Obedy budou všem odhlášeny na pondělí 3.1. a úterý 4.1., kdy je uzavřena celá KMŠ.  Na 5. 1. si prosíme odhlaste obědy sami, nelze odhlásit již  plošně.

 

- Na děti  je možné požádat o vystavení OČR na mailu: veronika.hodikova@zstylova.cz.  V mailu napište jméno dítěte a datum, na kdy potřebujete očr. Potvrzení k OČR se vydává až po ukončení karantény.

 

Instrukce Krajské hygienické stanice:

V důsledku výskytu COVID-19 pozitivního případu s podezřením na mutaci omikron je v MŠ J.K Tyla Písek od 29. 12.2021 – 5.1. 2022 (včetně) vyhlášena karanténa!

Kontakt s pozitivně testovanou osobou proběhl naposledy 20-22.12.2021, proto se karanténa týká žáků a zaměstnanců (bez ohledu na dokončené očkovaní nebo prodělané onemocnění covid-19), kteří byli ve škole (třídě) přítomni v těchto dnech.

Podmínky karantény:

  • Osoby podstoupí nejdříve 12. den (možné i později) od kontaktu s pozitivní osobou kontrolní PCR test (nejdříve 1. – 3. 1.2022, možné i později).
  • Osoby vykazující klinické příznaky onemocnění covid-19, podstoupí RT-PCR test v nejbližším možném termínu. V případě negativního výsledku testu tato osoba podstoupí druhý RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 nejdříve 12. den od zahájení karantény
  • Karanténu není možné krátit v případě negativní testu!
  •  Osoba ukončí karanténu nejdříve po 14 dnech ode dne zahájení karantény pouze v případě, že tato osoba disponuje negativním výsledkem RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 s datem odběru provedeným nejdříve 12. den od zahájení karantény
  • Žádanka na test je vystavena automaticky po vyplnění sebetrasovacího formuláře nebo KHS

! Z trasovacího centra přijde SMS s pokyny pro vyplnění sebetrasovacího formuláře. Pokud je úplně vyplněn sebetrasovací formulář, je žádanka vystavena automaticky, pokud ne budete kontaktováni pracovníky trasovacího centra a žádanka bude vystavena také.

! Termín na test se sám automaticky nerezervuje. Systém Vám pouze doporučí termín, kdy byste měli odběr absolvovat.

! Rezervace termínu odběru je nutné provést co nejdříve skrze rezervační systém nemocnice Písek nebo přes jiné odběrové místo. https://portal.jihnem.cz/Reservations/Home/Covid/cs/public_companies/3/public_services/covid?layout=body.

https://www.labweb.cz/book/covid-19/19939.0i/110

! Ostatním členům domácnosti karanténa nařízena není. Doporučuje se však zvýšit hygienická pravidla a sledovat zdravotní stav.

KHS tel. 387 712 603

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Informační brožura pro rodiče budoucích prvňáčků

Повідомлення про спеціальний запис до дошкільного навчального закладу на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб. («лекс Україна» – освіта)

Školička pro budoucí prvňáčky

Plán akcí KMŠ – červen 2022

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2022/2023 – 9.MŠ a KMŠ, Alšova 1930, Písek