Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Karneval v KMŠ

Koncem února se v Křesťanské mateřské školce konal karneval. Vzhledem k tomu, že masopustní úterý a následující popeleční středa letos připadá na termín jarních prázdnin, proběhlo karnevalové veselí už o týden dříve.

Všechny děti i paní učitelky přišly do školky převlečené do veselých masek. Ve třídě Hvězdiček plnily děti různé „kovbojské“ úkoly, například  honily kravičky do ohrad.  V obou třídách si kluci i holčičky užívali tanec, předvedli  a představili své převleky  a prohlédli si masky ostatních dětí. Nechybělo ani mlsání dobrot od rodičů.

Ve třídě Sluníček byly paní učitelky i s paní uklízečkou převlečené za námořníky  a připluly za dětmi v lodi z velkých kostek. Děti pak plnily různé námořnické úkoly, třeba  závodily v nošení zásob  do lodi a v chytání ryb, navazovaly záchranné kruhy,  kormidlovaly mezi útesy. Po splnění všech úkolů nalezly děti na „pustém ostrově“ poklad zamčený v truhle. Nakonec se jim podařilo najít i klíč k truhličce, takže si mohly rozdělit celý poklad a odnést domů mušle, „drahokamy“, obrázky  a sladkosti.

Všichni jsme si karneval jaksepatří užili a těšíme se na něj zase příští rok.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Adventní kalendář KMŠ pro rodiny

Plán akcí KMŠ na prosinec 2023

Charitativní andílci nejen ve škole na jarmarku…

Stávka 27. 11. 2023 potvrzena

Potvrzení stávky v pondělí 27.11.2023

Tylovka a stávka