Škola, kde si každý najde svoje...

Dnes je středa, 13. prosince, svátek má Lucie, gratulujeme!

Lekce stolování a slavnostní oběd 9. tříd v hotelu U Kapličky

Slavnostní oběd v hotelu „U Kapličky“

Ve středu 21.6. se všichni žáci devátých ročníků zúčastnili slavnostního oběda, který se konal v  hotelu „ U Kapličky“. Přibližně v 9:50 jsme slavnostně oblečeni vyšli ze školy a vyrazili směr restaurace. Hotel není příliš daleko, proto cesta trvala jen chvíli. Po příchodu jsme se usadili ke stolům. Nejprve nás jeden ze zaměstnanců seznámil s některými projekty  a poté jsme měli krátkou přednášku o správném chování nejen v restauraci, ale kdekoli jinde ve společnosti (etiketa). Po tomto úvodu přišel námi tolik očekávaný oběd. Skládal se ze tří chodů, a to předkrmu, hlavního chodu a dezertu. Jako předkrm byl obložený talíř (sýr, šunka a zelenina s bagetou), hlavní chod  hranolky s kuřecím plátkem a sýrovou omáčkou  a jako dezert zmrzlina se šlehačkou.

Oběd se konal na pozvání manželů Grégrových, paní provozní jsme poděkovali za nás za všechny a předali  kytičku.

Obsluha hotelu byla velmi příjemná, oběd výborný a myslím si, že jsme si všichni takto strávené dopoledne užili.

Nela Vondráková, 9. B

u kaplicky 1u kaplicky 2u kaplicky 3