Martinská slavnost v KMŠ

Slavení svátku svatého Martina je v Křesťanské školce již dlouholetou tradicí. I letos jsme si celý týden hráli příběhy a legendy o Martinovi. Také jsme vyráběli  vlaječky s obrazem Martina na koni, malovali jsme podkůvky a zpívali si písničky o tomto sympatickém světci.

Vyvrcholením tématu se stala Martinská slavnost, na kterou opět přijali pozvání hudebníci z uskupení Fautores flautes. Přišli s mnoha nástroji, které dětem představili, zpívali a vyprávěli o svatém Martinovi a zúčastnili se i „koulovačky“ s molitanovými sněhovými koulemi. Děti si také užívaly bohaté občerstvení připravené rodiči.  Po vzoru sv. Martina se o dobroty všichni spolu podělili.