Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Dnes je čtvrtek, 26. listopadu, svátek má Artur, gratulujeme!

Počasí

Výlet dětí z KMŠ k Novému rybníku

Výlet dětí z Křesťanské mateřské školy k Novému rybníku.

 

S dětmi z Křesťanské školky pravidelně chodíme na výlety do píseckých lesů. Abychom v lese strávili co nejdelší čas, popojedeme vždy kousek autobusem a pak již podnikáme různé pěší túry. V polovině listopadu jsme se vydali pěšky z Flekaček k Novému rybníku. Přálo nám počasí, vysvitlo sluníčko, takže jsme si užívali krásnou podzimní přírodu. Cestou jsme si opakovali názvy jednotlivých stromů, poslouchali ptáky  a  děti pečlivě sledovaly turistickou značku. U rybníka jsme se dívali na ryby pod hladinou  a žasli nad tím, jak se celý les dívá do rybníka jako do zrcadla.

Na břehu  jsme si dali svačinu a pak obešli celý rybník. Zbyl nám čas i na různé hry a stavění domečků pro lesní skřítky. Cestou jsme překonávali různé překážky ve formě spadlých klád, skákali z pařezů a běhali ve spadaném listí.  Pro děti je často takováto lesní „tělocvična“ zajímavější než certifikované prolézačky na hřištích. Navíc se děti učí pozitivnímu vztahu k přírodě. Poznávají, že když se umíme dobře dívat, najdeme v přírodě mnoho věcí, nad kterými můžeme žasnout.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Provoz KMŠ v 3. listopadovém týdnu

Houbové potěšení

Zrušení akcí KMŠ v listopadu

Provoz KMŠ v listopadu

Změna termínu podzimních prázdnin

Kocourek Modroočko