Mikulášská nadílka netradičně

Již několikátý rok probíhá v naší školce mikulášská nadílka trochu jinak, než je obvyklé. Snažíme se děti seznámit s postavou světce Mikuláše. Je příkladem dobrého člověka s otevřeným srdcem, který dokázal vždy dobře rozpoznat, kde je třeba jeho pomoci. Dokázal pomáhat nezištně a bez  očekávání díků. To se také snažíme dětem pomocí vyprávění a dramatizace příběhů z mikulášských legend děti naučit. Motivujeme je k tomu, že každý z nás, i malé děti,  může druhým pomáhat.  Samozřejmě, že i při tomto způsobu nadílky nechybí balíček sladkostí a dobrot pro každé z dětí.