Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Škola, kde si každý najde svoje...

Hurá do školy!

Dnes je středa, 26. února, svátek má Alexandr, gratulujeme!

Návštěva předškoláků v základní škole

Návštěva předškoláků v základní škole.

 

Ve středu 13. března  se vypravili předškoláci z Křesťanské mateřské školy na návštěvu do Základní školy J. K. Tyla. Děti se do „velké školy“ velmi těšily a byly zvědavé, co je tam čeká.

Nejdříve se předškoláčci ze všech pozvaných školek sešli v aule, kde zhlédli pohádku připravenou dětmi z dramatického kroužku pod vedením paní učitelky Uhlíkové. Pohádka se dětem velice líbila.

Poté paní  zástupkyně Bláhová odvedla děti do školní jídelny. Paní kuchařky  dětem přichystaly malou svačinku. Všem dětem chutnalo a už se prý těší, až do této jídelny budou za pár měsíců chodit na obědy.

Po svačině  děti přišly do třídy 1. C,  kde na ně  čekali prvňáčci a jejich paní učitelka Hralová. Děti společně zpívaly, zatančily si taneček, učily se písmenka, zkoušely počítání a vyplňovaly pracovní list.   Na závěr si děti za vydatné pomoci prvňáků vyráběly barevné tulipány.

Děti ze školy byly na  malé předškoláky velmi dobře připraveny, těšily se na ně,  podle slov paní učitelky ani  prý nemohly dospat. Dokonce školáci přinesli z domova pro děti ze školky plnou tašku  sladkostí. Všechny holky a kluci ze školky navíc dostali medaili na krk „už budu školák“, kterou si hrdě nesli do mateřské školy.

Srdečně děkujeme paní učitelce Hralové, dětem z 1. C  i všem ostatním, kteří se na přípravě akce podíleli, za krásně prožité dopoledne. Návštěva „velké školy“ byla pro předškoláky velikou motivací a protože proběhla tak mile a příjemně, jistě všechny děti z naší školky půjdou v září do školy s nadšením.

 

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Plán akcí KMŠ březen 2020

Karneval v Křesťanské MŠ

Výroba keramiky v KMŠ

Děti z KMŠ ve školní knihovně

Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání v MŠ a zájmové vzdělávání a školské služby školní družiny a školního klubu pro školní rok 2020/2021

Plán akcí KMŠ únor 2020