Prázdninová manéž za

Hurááááááááááá!

Pébéčko 2017

Dnešní malou slavností vyvrcholil projekt „PéBéčko“ podporovaný Městem Písek a společností D 21.

Jedním ze základních smyslů „PéBéčka“ (z anglického Participatory budgeting – Parcitipativní rozpočet) je přiblížit samosprávu veřejnosti, v našem případě žáků školy, a to formou zapojení do rozhodování o využití stanovené části rozpočtu města.

Participativní rozpočet je proces, v rámci kterého mohli žáci na podzim rozhodnout o využití předem stanovené části rozpočtu. Sami přitom mohli navrhovat projekty, na než by se daný obnos měl využít.

V naší škole se celé akce ujal školní parlament. Nápadů byla spousta, ale nakonec vyhrál návrh vybavit tři patra druhého stupně příjemnými sedacími prvky. Byla vybrána písmena J, K a T a dále „molekuly“.

Všem se prvky moc líbí a je na nich báječné posezení.

Už se těšíme, že podobná akce bude realizována i v letošním roce.