Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Podzimní setkání rodin v ovocném sadu

Již tři roky rostou nad řekou poblíž Domovinky nové ovocné stromy. Tento sad, čítající sedmnáct jabloní a hrušní, zde sázely na svátek Sv. Martina v roce 2016 děti a rodiče z Křesťanské mateřské školy.  Vše vymysleli aktivní členové spolku rodičů KáMoŠ, kteří   zorganizovali sbírku financí na  pořízení stromků, jejich zakoupení a následně společné sázení. Od  doby, kdy  sad stojí, KáMoŠ každoročně  kolem Sv. Martina v sadu pořádá rodinné setkání.

V letošním roce se sešlo  kolem stromů téměř šedesát dětí, rodičů, prarodičů a zaměstnanců Křesťanské mateřské školky. Nejprve jsme si  společně zazpívali Písně o Sv. Martinovi a o stromech. Poté jsme s rozsvícenými lampionky a lucerničkami prošli celý sad, spočítali  a obhlédli všechny stromy. Děti ze školky se nadšené hlásily k těm stromům, které tu před třemi lety vysázeli jejich rodiče se staršími sourozenci či jejich starší kamarádi. Ti už dnes jsou školáci, ale pořád považují sad za svůj. Možná jednou  tito kluci a děvčata budou do sadu vodit svoje děti a vyprávět jim, že tenhle sad zde vysázeli, když chodili do Křesťanské mateřské školky.

Mezitím se  skoro setmělo, a tak jsme se  vypravili společně průvodem do školky. Nejprve jsme ale zazpívali naši „školkovou hymnu“- oblíbenou Ódu na radost s krásným textem pana Zdeňka Svěráka. V této písni se zpívá mimo jiné o radování a my jsme si také  společně připomněli, že  v tyto dny kolem oslav 17. listopadu se skutečně máme z čeho radovat. Díky nově nabyté svobodě vůbec mohla křesťanská školka vzniknout. Můžeme naše děti  svobodně vychovávat a učit je, co to vlastně znamená  správně žít ve svobodě.

Průvodem se světýlky jsme dorazili do školky, kde čekalo na děti i dospělé bohaté občerstvení připravené zúčastněnými   maminkami a babičkami.  Děti si mohly pohrát, což vždy přivítají  také bývalí žáčci naší školky. Velmi rádi vzpomínají, jak si před pár lety ve školce hrávali. Rodiče si povídali u kávy, čaje,  účastnili se dětských her a snad nikomu se nechtělo domů.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Školní e-shop bude otevřen od pondělí 20. 5. 2024!

Hledáme posilu do školní kuchyně

Derniéra pohádky O staré vrbě!

Schůzka rodičů nově přijatých dětí- KMŠ

Školička pro budoucí prvňáčky

Dodatek č. 1 ke Kritériím k přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2024/2025