Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Tylovka na festivalu Stříbrný vítr

Ve dnech 7.- 9. 2.2020 se konal v divadle Pod Čarou 2. ročník festivalu amatérské divadelní scény Stříbrný vítr. Sešlo se zde 11 ochotnických divadel ze všech koutů naší země a přinesly notnou dávku zábavy, poznání i ponaučení. V této přátelské atmosféře dostaly šanci se předvést a potěšit plný sál diváků oba dva dramatické kroužky z naší školy, které byly zařazeny do doprovodného programu festivalu.

 

Malý dramaťák paní učitelky Milady Uhlíkové se představil s pohádkou O zmrzlém králi, kterou jste měli v květnu 2019 možnost vidět na akademii školy. Děti vyvolaly svým milým a bezprostředním výkonem nejeden úsměv na tváři všech přítomných.

 

Dramatický kroužek 2.stupně paní vychovatelky Pavlíny Franců předvedl kramářskou středověkou píseň Zlatí Přemyslovci, pro kterou se stala inspirací pověst Bohatý Písek z knihy Heleny Lisické Zrcadlo starých časů. Za kytarového doprovodu Tomáše Franců si diváci vyslechli příběh králů Václava I. a jeho syna Přemysla Otakara II. o tom, jak si tito panovníci oblíbili město Písek a proč ho rádi navštěvovali. Obrázky k písni namalovala loňská absolventka naší školy Denisa Oblouková.

 

Po představení zazněl od jednoho z diváků názor, že byl během hry hrdý na to, že je Písečák. Což nás samozřejmě těší. Porotce festivalu, MgA. Tomáš Žižka, scénograf, režisér a pedagog DAMU, projevil zájem o Přemyslovce na letošní Pískoviště, které má celé na povel. Tématem této již tradiční písecké akce je 777 let od první písemné zmínky o Písku, takže by písnička do jeho scénáře zapadla. Chtěl by zařadit i další pověsti o Písku, které jsme shodou okolností také na akademii školy uvedli. Takže uvidíme, jak se bude spolupráce vyvíjet dál!

 

Na závěr bych chtěla poděkovat všem dětem, které v sobotu do divadla přišly a potěšily diváky.

 

Pavlína Franců

Stáhnout soubor

    fsv

Další Aktuality

Školní e-shop bude otevřen od pondělí 20. 5. 2024!

Hledáme posilu do školní kuchyně

Derniéra pohádky O staré vrbě!

Školička pro budoucí prvňáčky

Dodatek č. 1 ke Kritériím k přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2024/2025

Zápis z losování nepřijatých žadatelů k základnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025 ze dne 15. 4. 2024