Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Tylovka prázdninovou oázou pro Tvořivou školu

Ve dnech 12. – 15. 8. 2019 se na ZŠ J. K. Tyla v Písku uskutečnila v pořadí již 8. Letní Tvořivá škola. První ročník proběhl v roce 2008 a od té doby je zde s přestávkami vzdělávací organizace Tvořivá škola, z.s. pořádá. Školit se každoročně přijíždí pedagogičtí pracovníci z celé ČR. Hlavním cílem akce je předat nové poznatky a tipy do výuky. Letní škola ale přináší také značný prostor pro sdílení zkušeností mezi účastníky a najdou se i chvilky pro relaxaci. Dva večery měli také účastníci možnost účastnit se podvečerní prohlídky města s průvodcem.

 

V rámci letních škol probíhá vždy několik kurzů. Zaměřujeme se především na didaktické kurzy. Oblíbené jsou ale i kurzy výtvarné, kde si účastníci krom postupů a námětů pro práci se žáky odnáší vždy několik vlastních obrázků. V nabídce máme i kurz vedený speciální pedagožkou a tradičně nabízíme také kurz systemické pedagogiky, který nabízíme jako jediní na trhu.

 

Tvořivá škola staví svou filosofii na třech pilířích: metoda (činnostní učení)  – učitel – žák. Přičemž žáka zapojuje do výuky všemi smysly – hlavou, srdcem i rukama. Vychází tím z myšlenek J. A. Komenského, které dále rozšiřuje a prohlubuje v praxi. Činnostní učení se pak opírá o poznatky a zkušenosti prvorepublikových reformních pedagogů i současných kantorů s léty praxe. Více o této metodice Vám poví třeba desatero činnostního učení, které najdete v článcích na www.tvorivaskola.cz. Zakládáme si na předávání praktických a praxí ověřených postupů od zkušených pedagogů, jak v rámci kurzů, tak v rámci vydávaných materiálů.

 

Letos si zájemci mohli v Písku vybrat z kurzů Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ, Přípravná činnostní cvičení M a Čj v posledním ročníku MŠ, Činnostní učení ve výuce matematiky ve 3. ročníku, Činnostní učení Čj ve 2. a 3. ročníku, Činnostní učení ve výuce vlastivědy ve 4. – 5. ročníku a Školní systemické konstelace. Celkem kurzy absolvovalo 113 účastníků.

 

Děkujeme ZŠ J. K. Tyla za zapůjčení prostor a výborné obědy a DM při SOŠ Písek za chutné snídaně a večeře a pohodlné ubytování. A samozřejmě velký dík lektorům i účastníkům, kteří vdechli letní škole neopakovatelnou atmosféru. Zároveň všechny zájemce srdečně zveme na další ročník, který se uskuteční ve dnech 10. – 13. 8. 2020.

 

Tvořivá škola, z.s.

Stáhnout soubor

    IMG_0645IMG_0584IMG_0521IMG_0814

Další Aktuality

Ladovská zima i na Tylovce

Nabídka volného místa na 11.MŠ Na Ryšavce trvá

Charitativní andílci nejen ve škole na jarmarku…

Stávka 27. 11. 2023 potvrzena

Potvrzení stávky v pondělí 27.11.2023

Tylovka a stávka