Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Škola, kde si každý najde svoje...

Hurá do školy!

Dnes je sobota, 25. ledna, svátek má Zora, gratulujeme!

Tylovka prázdninovou oázou pro Tvořivou školu

Ve dnech 12. – 15. 8. 2019 se na ZŠ J. K. Tyla v Písku uskutečnila v pořadí již 8. Letní Tvořivá škola. První ročník proběhl v roce 2008 a od té doby je zde s přestávkami vzdělávací organizace Tvořivá škola, z.s. pořádá. Školit se každoročně přijíždí pedagogičtí pracovníci z celé ČR. Hlavním cílem akce je předat nové poznatky a tipy do výuky. Letní škola ale přináší také značný prostor pro sdílení zkušeností mezi účastníky a najdou se i chvilky pro relaxaci. Dva večery měli také účastníci možnost účastnit se podvečerní prohlídky města s průvodcem.

 

V rámci letních škol probíhá vždy několik kurzů. Zaměřujeme se především na didaktické kurzy. Oblíbené jsou ale i kurzy výtvarné, kde si účastníci krom postupů a námětů pro práci se žáky odnáší vždy několik vlastních obrázků. V nabídce máme i kurz vedený speciální pedagožkou a tradičně nabízíme také kurz systemické pedagogiky, který nabízíme jako jediní na trhu.

 

Tvořivá škola staví svou filosofii na třech pilířích: metoda (činnostní učení)  – učitel – žák. Přičemž žáka zapojuje do výuky všemi smysly – hlavou, srdcem i rukama. Vychází tím z myšlenek J. A. Komenského, které dále rozšiřuje a prohlubuje v praxi. Činnostní učení se pak opírá o poznatky a zkušenosti prvorepublikových reformních pedagogů i současných kantorů s léty praxe. Více o této metodice Vám poví třeba desatero činnostního učení, které najdete v článcích na www.tvorivaskola.cz. Zakládáme si na předávání praktických a praxí ověřených postupů od zkušených pedagogů, jak v rámci kurzů, tak v rámci vydávaných materiálů.

 

Letos si zájemci mohli v Písku vybrat z kurzů Výtvarná výchova tvořivě na ZŠ, Přípravná činnostní cvičení M a Čj v posledním ročníku MŠ, Činnostní učení ve výuce matematiky ve 3. ročníku, Činnostní učení Čj ve 2. a 3. ročníku, Činnostní učení ve výuce vlastivědy ve 4. – 5. ročníku a Školní systemické konstelace. Celkem kurzy absolvovalo 113 účastníků.

 

Děkujeme ZŠ J. K. Tyla za zapůjčení prostor a výborné obědy a DM při SOŠ Písek za chutné snídaně a večeře a pohodlné ubytování. A samozřejmě velký dík lektorům i účastníkům, kteří vdechli letní škole neopakovatelnou atmosféru. Zároveň všechny zájemce srdečně zveme na další ročník, který se uskuteční ve dnech 10. – 13. 8. 2020.

 

Tvořivá škola, z.s.

Stáhnout soubor

    IMG_0645IMG_0584IMG_0521IMG_0814

Další Aktuality

Komenský 2020

Den civilní ochrany na Tylovce

Pozvánka na pátou besedu s absolventy

Rozšíření kamerového systému ve škole

Péefko 2020 z Tylovky

PŘEDVÁNOČNĚNÍ pro rodiče, učitele a děti