Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Úspěch ve výtvarné soutěži

Základní školy z Písku uspěly ve výtvarné soutěži Via Salis nejlépe

Společnost Via Salis, která má na starost dostavbu dálnice D4, se letos poprvé zapojila do celosvětové aktivity své mateřské společnosti „VINCI Safety Week“ – Týden bezpečnosti. Tato iniciativa je především o zvyšování povědomí zaměstnanců a dalších zúčastněných stran o tématech souvisejících s prevencí na silnicích a bezpečností při práci.

„Protože bezpečnost silničního provozu jednou z hlavních priorit společnosti VINCI, rozhodli jsme se Týden bezpečnosti v České republice rozšířit a myšlenku podpory bezpečnosti přenést i na veřejnost. V tomto ročníku jsme začali u dětí a oslovili jsme všechny základní školy, které jsou ve městech a obcích nacházejících se v oblasti dostavby dálnice D4, tedy od Příbrami po Písek,“ říká generální ředitel společnosti Christian Biegert. Oslovili tak celkem 40 škol, které se mohly přihlásit do výtvarné soutěže „Bezpečně zpátky do školy“. Žáci prvního stupně pak měli v jednotlivých třídách za úkol nakreslit, co pro ně znamená bezpečnost a bezpečná cesta do školy.

O vítězi hlavní ceny rozhodovala porota v čele se známou českou výtvarnicí, malířkou, spisovatelkou a herečkou v jedné osobě – Ivou Hüttnerovou. V porotě usedla také výtvarnice Michaela Žemličková z Českých Budějovic a senátor Tomáš Fiala, který je zvolený za Jihočeský kraj, která má k dětem blízko, protože je jinak velmi úspěšným lékařem – pediatrem.

Vítězný obrázek namalovala žákyně 4.A třídy Základní školy J.K. Tyla z Písku Sofie Kozmová. „Obrázek je namalovaný vodovkami, což je mnohem těžší technika než pastelky. Autobus je pěkně umístěný před školou a pečlivě jsou vymalované i hory na obzoru a stará roubenka,“ komentovala vítězné dílo Iva Hüttnerová. Další členka poroty Michaela Žemličková pak ocenila smysl pro detail, který bývá často rozhodujícím faktorem při prevenci dopravních nehod. „Děti vidí svět kolem nás jinak než my dospělí, hlavně mnohem barevněji,“ dodal senátor Tomáš Fiala.

Sofie Kozmová se o hlavní výhru podělí s celou třídou. Mohou si totiž vybrat z nabídky tří zajímavých výletů či exkurzí. A nabídka je opravdu zajímavá – návštěva pražské ZOO, prohlídka Národního technického muzea nebo výlet do muzea čokolády Chocotopia. Jako bonus navíc žáci získají barevné reflexní tkaničky a reflexní pásky na ruku.

O obrázcích hlasovali v rámci akce také zaměstnanci Via Salis a DIVia stavební, kteří se akce osobně zúčastnili. Tuto cenu získala Anna Krsnokutska ze Základní školy E. Beneše v Písku.

O společnosti Via Salis

Via Salis je společný podnik společností VINCI Concessions a Meridiam, který bude v České republice řídit první PPP projekt, zahrnující projektové práce, financování, výstavbu a údržbu 32 km nové dálnice a rozšíření stávajícího 16kilometrového úseku dálnice. www.viasalis.cz

Stáhnout soubor

    DSC_1991

Další Aktuality

O staré vrbě – pohádka pro všechny

Sedmáci zdraví z lyžařského kurzu…

Projektový Den civilní ochrany ve fotografiích

Nabídka pracovního místa – uklízeč/uklízečka na dohodu o pracovní činnosti na úklid areálu ZŠ

Schůzka k přijímacímu řízení na střední školy pro rok 2022/2023

Nabídka pracovního místa – kuchař/kuchařka 5. MŠ