Prázdninová manéž za

Hurááááááááááá!

Vodácký kurz 9. ročníků 2018

Zájemcům z 9.ročníků nabízíme vodácký kurz. I v letošním roce jsme v minulém týdnu splouvali Vltavu v úseku Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou na kánoích. Kurzu se zúčastnilo 23 žáků.

Náplní kurzu je nácvik ovládání lodi na klidné a tekoucí vodě, překonávání nebezpečných úseků a splouvání jezů, osvojení si vodáckého desatera, první pomoc a nácvik chování v krizových situacích a také poznávání kulturních památek v okolí trasy – Vyšší Brod, Rožmberk, Český Krumlov, Zlatá Koruna, Boršov.

Již tradičně na tomto kurzu spíme ve stanech. Součástí kurzu je tedy i osvojování tábornických dovedností. V kempech jsou k dispozici sociální zařízení se sprchami s teplou vodou. Žáci se stravují z vlastních zdrojů (restaurace a kiosky v kempech, prodejny potravin, případně kdo si co uvaří – a letos se vařilo hodně a dobře :-) ), učí se hospodařit s finančními prostředky.

I letos proběhla na závěr kurzu u večerního závěrečného ohně v boršovském kempu poslední štace – slavnostní pasování vltavských vodáků.

Mgr. Monika Hlavničková, Mgr. Robert Deme