Dnes je úterý, 17. července, svátek má Martina, gratulujeme!

Výlet k Novému rybníku

Babí léto konečně  nastalo, a tak jsme s dětmi z Křesťanské mateřské školy vyrazili na další výlet do lesa. Chtěli jsme si užít krásný slunečný den v  podzimním lese, což se nám také povedlo. Došli jsme od Flekaček až k Novému rybníku. Děti si pamatovaly, že minulý rok na jaře jsme tu viděli mnoho žabek,  a byly zvědavé, zda je zase neuvidíme. Žáby byly schované, ale zato jsme pozorovali ryby vyskakující z vody. Také jsme našli cestou houby, různé druhy mechů, lišejníky, spoustu barevných listů různých stromů, bukvice a žaludy. Velkou atrakcí pro děti bylo přelézání poražených jedlí, které na jednom místě byly přímo na cestě. Využili jsme je k posezení při svačině, pak jsme si na nich také procvičili lezení a přeskoky.  Na větvích pokácených stromů jsme našli  velké množství jmelí, takže jsme ukazovali dětem, jak jmelí roste. Několik větví jsme si také dovezli do školky. Výlet do lesa byl jako vždy pro děti skvělým zážitkem.

Více fotografií z akce na fotogalerii KMŠ:  http://krestanskams.rajce.idnes.cz/