Výroba keramiky v KMŠ

Projektový den – výroba keramiky

Ve středu 19. února proběhl v Křesťanské mateřské škole zajímavý projektový den.

Za dětmi přijela paní Lucie Polanská, odbornice na výrobu keramiky. Seznámila děti s keramickou hlínou a s postupem výroby  předmětů z keramiky.

Každé z dětí si pak vytvořilo placku z hlíny, do které děti vykrojily tvar ovečky  nebo beránka podle vybrané šablony. Následně přidávaly hlavičku, oči, uši, rohy, zvoneček a  ovečky také dekorovaly  a zdobily pomocí různých nástrojů.

Paní Polanská pak dětem vysvětlila, že ovečky odveze do své dílny v Putimi, kde je vypálí v peci. Za měsíc znovu přijede s hotovými výrobky za dětmi do školky. Děti si vyberou různé glazury a své výtvory  si jimi naglazují. Pak bude opět ovečky čekat druhé vypálení v peci. Teprve potom budou mít všechny děti své ovečky či beránky hotové a na Velikonoce si je odnesou domů.