Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Výroba keramiky v KMŠ

Projektový den – výroba keramiky

Ve středu 19. února proběhl v Křesťanské mateřské škole zajímavý projektový den.

Za dětmi přijela paní Lucie Polanská, odbornice na výrobu keramiky. Seznámila děti s keramickou hlínou a s postupem výroby  předmětů z keramiky.

Každé z dětí si pak vytvořilo placku z hlíny, do které děti vykrojily tvar ovečky  nebo beránka podle vybrané šablony. Následně přidávaly hlavičku, oči, uši, rohy, zvoneček a  ovečky také dekorovaly  a zdobily pomocí různých nástrojů.

Paní Polanská pak dětem vysvětlila, že ovečky odveze do své dílny v Putimi, kde je vypálí v peci. Za měsíc znovu přijede s hotovými výrobky za dětmi do školky. Děti si vyberou různé glazury a své výtvory  si jimi naglazují. Pak bude opět ovečky čekat druhé vypálení v peci. Teprve potom budou mít všechny děti své ovečky či beránky hotové a na Velikonoce si je odnesou domů.

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Plán akcí KMŠ na červen 2021

Informační schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků

Aktuální informace Policie ČR

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2021/2022 – 9.MŠ a KMŠ, Alšova 1930

Prázdninový provoz MŠ léto 2021

Informace k plošnému otevření MŠ 10.5.2021