Záložka do knih spojuje školy

Mezinárodní projekt „Záložka do knih spojuje školy“

V rámci čtenářských dílen, které ve výuce českého jazyka uplatňují učitelé Tylovy školy, či v hodinách výtvarné výchovy, žáci tvořili záložky do knih. Tvorba záložek je v měsíci září a říjnu na naší škole příjemnou tradicí. Již třetím rokem jsme zapojeni do mezinárodního projektu pod názvem „Záložka do knih spojuje školy“, jehož podstatou je podpora dětského čtenářství a navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami. Projekt vyhlásila Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knihovna v Bratislavě. Partnerskou školou je nám po celou dobu účasti v projektu slovenská ZŠ J. A. Komenského ve Velkém Krtíši (partnerské město).

Každým rokem je vyhlášeno jiné téma. Tentokrát jsme ztvárňovali „Tajuplný svět knižních příběhů“. Žáci z I. i II. stupně malovali zážitky ze své četby různými výtvarnými technikami. Do konce října jsme si pak se slovenskou základní školou vyměnili 120 knižních záložek.

Koordinátorka projektu, Mgr. Eva Hralová