Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Dětský sportovní den 1.6.2018

V pátek 1. června se to už od osmi hodin ráno v areálu školy a v obou tělocvičnách začalo hemžit nejprve organizátory a rozhodčími z řad dobrovolníků z druhého stupně, aby pro své mladší spolužáky připravili dopoledne plné zajímavých sportovních her, a poté i samotnými sportovci, kteří se těšili na soutěže, ve kterých měli možnost změřit si své síly.

Žáci 1. – 3. tříd svou zdatnost, mrštnost, rychlost i postřeh uplatnili téměř na čtyřiceti sportovních stanovištích. K nejoblíbenějším patřily například opičí dráha, slalomový běh, přetahování lana, hod a kop míčem na cíl, nošení knihy na hlavě, pohyb obruče po vymezené dráze, hula hop, malý turnaj ve cvrnkání kuliček, ping pong, skákání přes švihadlo a mnoho dalších. Za svůj sportovní výkon děti získávaly žetonky, které si pak mohly ve čtyřech obchůdcích směnit u paní vychovatelek a asistentek za lákavé věcné ceny.

Žáci 4. a 5. ročníků sehráli turnaje ve vybíjené. Za svůj výkon ve všech utkáních, která byla bojovná a v duchu fair play, si také všichni hráči zasloužili odměnu.

A jaký by to byl Den dětí bez sladkého pohoštění? O velké překvapení se postaral vedoucí ŠJ pan Tomeš. Společně se svými kuchařkami v průběhu celého dopoledne servíroval malým i větším sportovcům zmrzlinový pohár, na kterém si všichni pochutnali.

Počasí sportovnímu klání také přálo. Bylo příjemně – ani horko, ani zima a nepršelo. Letošní Dětský sportovní den pod taktovkou paní učitelek H. Gallasové, M. Pobříslové a M. Uhlíkové se opravdu vydařil.

J. Kožantová

Stáhnout soubor

    IMG_20180601_082812IMG_20180601_083311IMG_20180601_083331IMG_20180601_085530

Další Aktuality

O staré vrbě – pohádka pro všechny

Sedmáci zdraví z lyžařského kurzu…

Projektový Den civilní ochrany ve fotografiích

Nabídka pracovního místa – uklízeč/uklízečka na dohodu o pracovní činnosti na úklid areálu ZŠ

Schůzka k přijímacímu řízení na střední školy pro rok 2022/2023

Nabídka pracovního místa – kuchař/kuchařka 5. MŠ