Pěšky do školy?!

Podpořte nás v týdnu od 16. do 20. září v rámci Evropského týdne mobility.

O co nám jde?

Naším cílem je, aby si co nejvíce dětí i rodičů vyzkoušelo, že jít do školy pěšky může být příjemné, zábavné i snazší, než si možná mysleli. Pěší cesty do školy nabízí mnohé z toho, co dnešním dětem často chybí – pravidelný pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, dobrodružství, neorganizovaný čas a hlavně sociální kontakty s rodiči, s kamarády nebo se sousedy.

Pozitivní zážitek ze společné cesty a proměněného prostoru před školou bez aut je prvním krokem ke zvýšení počtu dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. I děti, které bydlí daleko od školy a jezdí s rodiči autem či MHD, mohou vystoupit z auta kousek od školy a jít společně s rodiči pěšky nebo se projít od zastávky MHD.

Děkujeme.

321pěšky do školy20190911_17144620190911_17131920190911_171352