Příjemné odpoledne s pejsky

Projektové odpoledne v rámci projektu Podpora na Tylovce II z OP VVV na téma PSI jsme si společně s dětmi užívali ve školní družině na Tylovce.

Soutěžili ve výrobě pejska z korkových špuntů, vymysleli mu jméno, nakreslili  různé rasy psů a v kvízu jsme si vyzkoušeli, co víme o psím životě.

Navštívili jsme Základní kynologickou organizaci na cvičáku nedaleko Sulana.

Počasí nám přálo a na pejsky jsme se moc těšili. Na začátku nám paní Pavla Hrubcová vyprávěla zajímavosti o psech. Nejvíce se nám líbilo vidět, co všechno psi umí. Vidět základní výcvik, výcvik policejního psa, identifikaci podle pachu, hledání předmětů pro nás bylo zážitkem. Obzvláště zajímavé bylo seznámení s tím, jak se chovat k cizímu pejskovi.

Závěrem hezkého odpoledne jsme získali odměny za soutěže v podobě knížek o psech, omalovánky a sladkosti. Opékání buřtů bylo poslední příjemnou tečkou před odchodem domů.

Marcela Lejčarová, vychovatelka školní družiny ZŠ J.K.Tyla

IMG_20200924_151018IMG_20200924_144900IMG_20200924_151457IMG_20200924_142311