Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Přijetí úspěšných žáků školy u paní starostky 16.6.2021

Starostka města Eva Vanžurová a předseda komise pro výchovu a vzdělávání Jan Adámek přijali na radnici 56 žáků a studentů píseckých základních a středních škol a poděkovali jim za úspěšnou reprezentaci školy a města v různých typech soutěží. Uznání a poděkování vyjádřili rovněž jejich pedagogům i rodičům.
I když tento školní rok děti v lavicích mnoho času nestrávily, řada z nich uspěla v krajských, celostátních i mezinárodních soutěžích. Pamětní list a drobnou pozornost si tak převzali například vítězové vědomostních olympiád, konverzačních soutěží v cizím jazyce, zástupkyně úspěšných studentských firem, mistr ČR do 12 let ve hře GO, držitelka titulu Talent Jihočeského kraje 2020 nebo juniorský reprezentant ČR v alpském lyžování. Děti úspěšně školu a město reprezentovaly také v matematických a programátorských soutěžích, jazykovém šampionátu, astronomické olympiádě, ve výtvarné a literární soutěži, mažoretkovém sportu nebo soutěži Středoškolská odborná činnost.
(text převzatý z oficiální tiskové zprávy města)
Naši školu reprezentovali:
Jonáš Klement (2.D) Celostátní výtvarná soutěž „Šumavské louky“ (Správa Národního parku Šumava): 3.místo
Nela Samcová (8.C) Školní časopis roku: „Tyláček“ 1.místo kraj, 4.místo ČR
Matyáš Dragoun (9.A) Školní časopis roku (grafika titulní strana): „Tyláček“ 3.místo ČR
Veronika Hodíková(9.B)
Tereza Matoušová(9.B) Celostátní projekt Post Bellum – Paměť národa: nejlepší žákovský projekt v regionu
Děkujeme jim, jejich kolektivům a třídám, jejich učitelům a učitelkám a také rodičům za podporu.

Stáhnout soubor

    1432

Další Aktuality

Vánoční jarmark a Charitativní stánek na náměstí – zrušeno

Charitativní prodej andílků z Tylovky ve středu 1.12.2021 na Velkém náměstí

Covid ve školách aneb Kdo o čem rozhoduje?

Kamarádi z hmyzí říše

Poznáváme přírodní živly

Připomínka Dne válečných veteránů 11.11.2021