... a kam vyrazíš o prázdninách ty?

Hurá do školy!

Dnes je pátek, 10. července, svátek mají Libuše a Amálie, gratulujeme!

Uzavření mateřských škol z důvodu prevence šíření nového koronaviru od 16.3.2020

Město zavře od pondělí také své mateřské školy a jesle

MŠ

Od pondělí 16. března 2020 budou až do odvolání, tedy nejméně po dobu 14 dnů, uzavřeny všechny mateřské školy a jesle zřizované městem Písek.

„Toto opatření činíme v souvislosti s prevencí šíření nákazy koronavirem. Jsme si vědomi problémů, které některým lidem přinese, avšak zdraví občanů musí být vždy na prvním místě. V současnosti jsou školky v provozu v prázdninovém režimu. Jako možné riziko vnímáme právě návrat rodin s dětmi z dovolených v zahraničí po jarních prázdninách. Své rozhodnutí jsme konzultovali také s Krajskou hygienickou stanicí v Českých Budějovicích, která je jednoznačně doporučila,“ říká starostka města Eva Vanžurová.

O dalších změnách budeme informovat. Rodiče v tomto případě mají nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení. Potvrzení vydává ředitel školy.

Bližší informace zde  a zde.

Irena Malotová, tisková mluvčí

Tisková zpráva č. 25 ze dne 12.03.2020Stáhnout soubor